Bir Demet Işık Bir Tutam Tat PDF

Tunisiamobilitycongress.com Bir Demet Işık Bir Tutam Tat Image
AÇIKLAMA

PDF formatında Bir Demet Işık Bir Tutam Tat. Sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Bir Demet Işık Bir Tutam Tat kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!

Bir Demet Işık, Bir Tutam Tat bir anı kitabı...Kitap okuyucuya, Türkiye'nin Cumhuriyet Devrimi aydınlarının seçkin bir kuşağından yazarlar, sanatçılar, siyasetçiler, gazeteciler, hukukçular, akademisyenler, idarecilerle ilgili anılar sunmaktadır. Kitabın yazarı ve anıların sahibi Erol Ertuğrul da bu aydın kuşağındandır. Önce, 1960'lı yılların, öğrenci derneği başkanlığı yapmış Hukuk Fakültesi öğrencisidir. Öğrencilik sonrasında kaymakamdır, avukattır, gazete yazarıdır, İHD, ADD gibi derneklerde kurucu ve başkandır, meslek örgütünün aktif üyesidir, vb. Ama o her konumda, bir: Kuşağının temsilcisi olan öncü aydınlarla birliktedir. İki: Örneği az bulunur bir şiir tutkunu ve sanatseverdir.Erol Ertuğrul bu kitapta, yukarıda kısaca sunulan yaşamı içinde birlikte olduğu İlhan Selçuk, Uğur Mumcu, Oktay Akbal, Doğu Perineçk, Ahmet Taner Kışlalı, Halit Çelenk, Jülide Gülizar, Sami Karaören,Ataol Behramoğlu, Macide Tanır, Cenk Koray,Alev Coşkun, Recep Yazıcıoğlu, Yekta Güngör Özden, Vural Savaş, Mustafa Balbay, Metin Feyzioğlu, Özdemir Özok, Deniz Baykal ve Toktamış Ateş'le ilgili anılarını anlatmaktadır.Türk şiirinin seçkin örnekleri ile süslenmiş bu anılar, adı geçen aydınlarımızın yaşam ve düşün dünyalarına bir demet ışık tutmakta; o dünyalardan bize birer tutam tat taşımaktadır.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Uyum Yayıncılık 

Aleyna Tilki Elektirikler Bir Kesilir Işık Felan Kalmaz Derslerine Çalış Demet Akalın. 06:16. Cem Yılmaz - Bir Tat Bir Doku: Keltoş bir dur, çelenk bir şey anlatıyor galiba.

BILGI

YAZAR: Erol Ertuğrul

DOSYA ADI: Bir Demet Işık Bir Tutam Tat.pdf

ISBN: 9789757059332

YAYIN TARIHI: none

DOSYA BOYUTU: 3,14 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Bir Demet Işık Bir Tutam Tat Kitap %25 İndirimle Satın Al - Nobel Kitap

...şiirinin seçkin örnekleri ile süslenmiş bu anılar, adı geçen aydınlarımızın yaşam ve düşün dünyalarına bir demet ışık tutmakta; o dünyalardan bize birer tutam tat taşımaktadır.(Tanıtım Bülteninden).

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Bir Demet Işık Bir Tutam Tat - Erol Ertuğrul - Uyum... - Kidega

...şiirinin seçkin örnekleri ile süslenmiş bu anılar, adı geçen aydınlarımızın yaşam ve düşün dünyalarına bir demet ışık tutmakta; o dünyalardan bize birer tutam tat taşımaktadır.(Tanıtım Bülteninden).

İLGILI KITAPLAR